Ring med gammalslipad diamant Art Deco
Klubbat för:
2 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
RING, 18k guld och silver, Art Deco, med gammalslipad diamant, ca 0.05 ct samt 8 rosenslipade diamanter, totalt ca 0.02 ct, och 2 trekantiga, trappslipade blå stenar, sannolikt safirer, med svensk importstämpel, ringstorlek 17, totalvikt ca 2 g
Bruksslitage, rosenslipade diamanter är av ojämna förmen och med några mindre nagg
649384
2019-06-01