Charles & Ray Eames 8 stolar
Klubbat för:
12 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
CHARLES & RAY EAMES, "Eames Plastic Side Chair", stolar, 8 st, Vitra, modellen ursprungligen formgiven 1950, svartlackerad benställning, sits i vit polypropylen, etikettmärkta samt stämplade undertill, sitthöjd ca 44 cm
Smärre slitage
649430
2019-06-09