Bägare silver Sven Dahlström

Bägare silver Sven Dahlström
Bägare silver Sven Dahlström
Bägare silver Sven Dahlström
Bägare silver Sven Dahlström
Bägare silver Sven Dahlström
Bägare silver Sven Dahlström
Bägare silver Sven Dahlström
Bägare silver Sven Dahlström
Bägare silver Sven Dahlström
Bägare silver Sven Dahlström

Klubbat för:

6 000 SEK

Utropspris

8 000 SEK

SVEN DAHLSTRÖM, bägare, silver, trumpetformad, graverad blom och blad dekor, invändigt förgylld, stämplad Sven Dahlström Gävle 1790, höjd 22, diameter 16,5 cm, vikt 447 g

Med monogramgravyr

649433

2019-05-30