Famille Rose porslin

Famille Rose porslin
Famille Rose porslin
Famille Rose porslin
Famille Rose porslin
Famille Rose porslin
Famille Rose porslin
Famille Rose porslin
Famille Rose porslin
Famille Rose porslin
Famille Rose porslin

Klubbat för:

2 400 SEK

Utropspris

2 500 SEK

STEKFAT, TALLRIKAR samt. SKÅL, 1700/1800-tal, Qianlong, famille rose, porslin, Kina, dekor i emaljfärger, stekfatets längd ca 33 cm, tallrikarnas diametrar ca 23 cm, skålens diameter ca 16 cm

Skålen senare, lagningar förekommer

649435

2019-05-31