Hänge Art Deco

Hänge Art Deco
Hänge Art Deco
Hänge Art Deco
Hänge Art Deco
Hänge Art Deco
Hänge Art Deco
Hänge Art Deco
Hänge Art Deco
Hänge Art Deco
Hänge Art Deco

Klubbat för:

4 400 SEK

Utropspris

2 000 SEK

HÄNGE, tvådelat, 18k guld och silver, Art Deco, bestående av ett hänge med en droppslipad, rosa korall, prydd med 6 rosenslipade diamanter, totalt ca 0.02 ct, och en övre sektion prydd med 2 cabochonslipade rosa koraller, 11 små, rosenslipade diamanter samt en fasettslipad, svart sten, sannolikt onyx, längd ca 4.8 cm

Bruksslitage, rosenslipade diamanter är av ojämna formen, några med mindre nagg

649467

2019-05-31