Lillemor Mannerheim stengodsplakett 1956
Klubbat för:
16 500 SEK
Utropspris
2 000 SEK
LILLEMOR MANNERHEIM, plakett, Gefle porslinsfabrik 1956, stengods, troligen unik, dekor av hästar i beige och vitt mot blå fond, signerad Lillemor Mannerheim 56 och stämpelmärkt UPSALA EKEBY GEFLE MADE IN SWEDEN, ca 30,5x40 cm
PROVENIENS: Tore Wretman
Krackelyr, smärre kantnagg
649494
2019-09-29