Lillemor Mannerheim stengodsplakett 1956

Såld för:

16 500 SEK

Utropspris

2 000 SEK

LILLEMOR MANNERHEIM, plakett, Gefle porslinsfabrik 1956, stengods, troligen unik, dekor av hästar i beige och vitt mot blå fond, signerad Lillemor Mannerheim 56 och stämpelmärkt UPSALA EKEBY GEFLE MADE IN SWEDEN, ca 30,5x40 cm

PROVENIENS: Tore Wretman

Krackelyr, smärre kantnagg

649494

2019-09-29