Vicke Lindstrand vas, Kosta omkring 1970

Såld för:

7 000 SEK

Utropspris

2 000 SEK

VICKE LINDSTRAND, vas, Kosta omkring 1970, överfång i blått och grönt med djupblästrad dekor av av stiliserade fåglar, signerad Kosta V. Lindstrand 56701, höjd 17 cm

PROVENIENS: Tore Wretman

Fotnagg, invändig beläggning

649534

2019-09-29