Stig Lindberg stengodsvas Gustavsberg studio

Såld för:

7 600 SEK

Utropspris

5 000 SEK

STIG LINDBERG, vas, Gustavsberg studio 1967, stengods, inpressad dekor av cirklar och kvadrater, turkosblå glasyr, signerad Gustavsberg studio Stig L, höjd 27,5 cm

PROVENIENS: Tore Wretman

Mycket svag krackelyr

649538

2019-09-29