Edvin Öhrström, skulptur, Lindshammar

Såld för:

9 800 SEK

Utropspris

2 000 SEK

EDVIN ÖHRSTRÖM, glasskulptur, Lindshammar 1960-tal, möjligen "Vilja", ametistfärgad gjuten glasmassa, monterad på sockel av svartmålat stål, höjd ca 43 cm

PROVENIENS: Tore Wretman

Spricka vid basen, repor

649554

2019-09-29