Edvin Öhrström, skulptur, Lindshammar
Klubbat för:
9 800 SEK
Utropspris
2 000 SEK
EDVIN ÖHRSTRÖM, glasskulptur, Lindshammar 1960-tal, möjligen "Vilja", ametistfärgad gjuten glasmassa, monterad på sockel av svartmålat stål, höjd ca 43 cm
PROVENIENS: Tore Wretman
Spricka vid basen, repor
649554
2019-09-29