2 skulpturer av Hans Hedberg

2 skulpturer av Hans Hedberg
2 skulpturer av Hans Hedberg
2 skulpturer av Hans Hedberg
2 skulpturer av Hans Hedberg
2 skulpturer av Hans Hedberg
2 skulpturer av Hans Hedberg
2 skulpturer av Hans Hedberg
2 skulpturer av Hans Hedberg

Såld för:

5 000 SEK

Utropspris

4 000 SEK

HANS HEDBERG, skulpturer 2 st, Biot, Frankrike, starkeldsfajans, i form av tvådelade ägg, glasyr i rosa och beige respektive gult och beige, fastlimmade på järnsockel, höjd 9,5 och 12 cm

PROVENIENS: Tore Wretman

Det gula ägget med krackelyrer, båda äggen fastlimmade på sina socklar

649572

2019-09-29