Bordslyster
Klubbat för:
12 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
BORDSLYSTER, 1700-talets slut, Louis XVI, för två ljus, sockel och fot i marmor, brännförgylld brons, blått glas behängd med olikslipade prismor, höjd ca 63,5 cm
Prismor med nagg, något sned
649583
2019-05-30