Bordslyster

Bordslyster
Bordslyster
Bordslyster
Bordslyster
Bordslyster
Bordslyster
Bordslyster
Bordslyster
Bordslyster
Bordslyster
Bordslyster
Bordslyster

Klubbat för:

12 000 SEK

Utropspris

15 000 SEK

BORDSLYSTER, 1700-talets slut, Louis XVI, för två ljus, sockel och fot i marmor, brännförgylld brons, blått glas behängd med olikslipade prismor, höjd ca 63,5 cm

Prismor med nagg, något sned

649583

2019-05-30