Rut Bryk väggfat, Arabia, stengods

Klubbat för:

92 000 SEK

Utropspris

25 000 SEK

RUT BRYK, väggfat, Arabia 1950-tal, stengods, dekor av polykroma frukter mot grå krackelerad fond, signerad BRYK både på fram- och baksida, 46x41,5 cm

PROVENIENS: Tore Wretman

649594

2019-09-29