Hans Hedberg 2 skulpturer, Biot Frankrike

Såld för:

7 800 SEK

Utropspris

3 000 SEK

HANS HEDBERG, skulpturer 2 st, Biot, Frankrike, i form av tvådelade ägg, glaserade i gul och beige respektive vit och grågrön flammig glasyr, fastlimmade på järnsocklar, höjd 15,5 cm

PROVENIENS: Tore Wretman

Fastlimmade, gult ägg med naggar

649597

2019-09-29