Bordsurtout, omkring år 1900

Bordsurtout, omkring år 1900
Bordsurtout, omkring år 1900
Bordsurtout, omkring år 1900
Bordsurtout, omkring år 1900
Bordsurtout, omkring år 1900
Bordsurtout, omkring år 1900
Bordsurtout, omkring år 1900
Bordsurtout, omkring år 1900
Bordsurtout, omkring år 1900
Bordsurtout, omkring år 1900

Såld för:

5 400 SEK

Utropspris

1 000 SEK

BORDSURTOUT, omkring 1900, nysilver och glas, stomme av nysilver, flaskor och burkar av slipat klarglas, lock i nysilver, höjd 29 cm

PROVENIENS: Tore Wretman

Enstaka nagg och beläggning, nysilverlock med slitage

649607

2019-09-29