Monica Backström skål, Boda omkring 1970

Såld för:

3 000 SEK

Utropspris

2 500 SEK

MONICA BACKSTRÖM, skål, Boda omkring 1970, klarglas med invändig dekor av lösa glastrådar, 3 glasägg medföljer, signerad Ateljé Kosta Boda M. Backström Nr 206845417, höjd 13, diameter 23 cm

PROVENIENS: Tore Wretman

Fastlimmad på sockel av plexiglas

649630

2019-09-29