Lisa Larson
Klubbat för:
5 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
LISA LARSON, (6) "Johanna", "Kalle", "Malin", "Lotta" "Pelle", "Susanna", ur "Larssons ungar", figuriner, 6 st, Gustavsberg, stengods, delvis glaserade, formgivningsår 1962-64, undertill märkta samt delvis etikettmärkta, höjd ca 14-19 cm
Ingår i temaauktion Lisa Larson
En figurin (Susanna) med nagg (vänster hand), en figurin (Mailn) med lagning (hals), en figurin (Pelle) med fotnagg
649669
2019-07-27