Lisa Larson

Lisa Larson
Lisa Larson
Lisa Larson
Lisa Larson
Lisa Larson
Lisa Larson
Lisa Larson
Lisa Larson
Lisa Larson
Lisa Larson
Lisa Larson
Lisa Larson
Lisa Larson
Lisa Larson

Såld för:

5 200 SEK

Utropspris

4 000 SEK

LISA LARSON, (6) "Johanna", "Kalle", "Malin", "Lotta" "Pelle", "Susanna", ur "Larssons ungar", figuriner, 6 st, Gustavsberg, stengods, delvis glaserade, formgivningsår 1962-64, undertill märkta samt delvis etikettmärkta, höjd ca 14-19 cm

Ingår i temaauktion Lisa Larson

En figurin (Susanna) med nagg (vänster hand), en figurin (Mailn) med lagning (hals), en figurin (Pelle) med fotnagg

649669

2019-07-27