Stig Lindberg ´´Berså´´ servisdelar

Klubbat för:

3 200 SEK

Utropspris

4 000 SEK

STIG LINDBERG, "Berså", servisdelar, 18 dlr, Gustavsberg, formgivningsår 1960, bestående av: 6 assietter, 3 tallrikar, 2 äggkoppar, 3 skålar av olika storleken, 1 karott med lock, 1 gräddkanna, 1 bricka, 1 kanna, höjd ca 13 cm

Bruksslitage, några mindre nagg

649680

2019-06-01