Samling svensk grafik
Klubbat för:
1 800 SEK
Utropspris
2 000 SEK
GRAFISKA BLAD, 29 st, bestående av: Axel Tallberg(1860-1928), 4 etsningar, Janne Dahl(1924-2006), 3 etsningar, Hugo Zuhr(1895-1971), 6 litografier, Göran Brunius(1911-2005), etsning, Jean Skoglund(1908-1948), etsning, Curt Burström(1920-1964), etsning, Torsten Holmberg(1925-86), 2 etsningar, Sture Kjellström(1927-88), 2 etsningar, Carl Deelsbo(1892-90), etsning, Sven Olof Rosén(1908-1982), etsning, Lars Rolf(1923-2001), etsning, Thure Jörgenson(1907-1962), etsning, Staffan Hallström(1914-1976), etsning, Alexis Hasselquist(1856-1911), 3 etsningar, Oidentifierad konstnär(1900-tal), självporträtt, etsning
Slitage, några fuktfläckar förekommer
649712
2019-06-02