Samling svensk grafik

Samling svensk grafik
Samling svensk grafik
Samling svensk grafik
Samling svensk grafik
Samling svensk grafik
Samling svensk grafik
Samling svensk grafik
Samling svensk grafik
Samling svensk grafik
Samling svensk grafik
Samling svensk grafik
Samling svensk grafik
Samling svensk grafik
Samling svensk grafik
Samling svensk grafik
Samling svensk grafik
Samling svensk grafik
Samling svensk grafik

Klubbat för:

1 800 SEK

Utropspris

2 000 SEK

GRAFISKA BLAD, 29 st, bestående av: Axel Tallberg(1860-1928), 4 etsningar, Janne Dahl(1924-2006), 3 etsningar, Hugo Zuhr(1895-1971), 6 litografier, Göran Brunius(1911-2005), etsning, Jean Skoglund(1908-1948), etsning, Curt Burström(1920-1964), etsning, Torsten Holmberg(1925-86), 2 etsningar, Sture Kjellström(1927-88), 2 etsningar, Carl Deelsbo(1892-90), etsning, Sven Olof Rosén(1908-1982), etsning, Lars Rolf(1923-2001), etsning, Thure Jörgenson(1907-1962), etsning, Staffan Hallström(1914-1976), etsning, Alexis Hasselquist(1856-1911), 3 etsningar, Oidentifierad konstnär(1900-tal), självporträtt, etsning

Slitage, några fuktfläckar förekommer

649712

2019-06-02