Målning 1800-tal

Målning 1800-tal
Målning 1800-tal
Målning 1800-tal
Målning 1800-tal
Målning 1800-tal
Målning 1800-tal

Klubbat för:

13 500 SEK

Utropspris

2 500 SEK

MONOGRAMISTEN (1800-tal): Månskenslandskap - "I sommarnatt vid Mälaren af Kindborg" enligt påskrift på spännramen, monogramsignerad och daterad 1889, olja på duk, ca 68,5x99 cm

Duklagning

649895

2019-06-01