Skål Sigvard Bernadotte Georg Jensen

Såld för:

10 500 SEK

Utropspris

5 000 SEK

SIGVARD BERNADOTTE, skål, silver, Georg Jensen 1960-tal, designnummer 990A, invändigt med dekor av stiliserad blomma, stämplad Sigvard DENMARK GEORG JENSEN STERLING 990A och dedikation TILL TORE 7.5. 1966 FRÅN MARIANNE OCH SIGVARD, personlig gåva från Sigvard och Marianne Bernadotte till Tore Wretman, höjd 6,5, diameter 17,5 cm, vikt 288 g

PROVENIENS: Tore Wretman

Repor

649903

2019-09-29