Skål Sigvard Bernadotte Georg Jensen
Klubbat för:
10 500 SEK
Utropspris
5 000 SEK
SIGVARD BERNADOTTE, skål, silver, Georg Jensen 1960-tal, designnummer 990A, invändigt med dekor av stiliserad blomma, stämplad Sigvard DENMARK GEORG JENSEN STERLING 990A och dedikation TILL TORE 7.5. 1966 FRÅN MARIANNE OCH SIGVARD, personlig gåva från Sigvard och Marianne Bernadotte till Tore Wretman, höjd 6,5, diameter 17,5 cm, vikt 288 g
PROVENIENS: Tore Wretman
Repor
649903
2019-09-29