Bordslampa empirestil

Bordslampa empirestil
Bordslampa empirestil
Bordslampa empirestil
Bordslampa empirestil

Klubbat för:

450 SEK

1 200 SEK

BORDSLAMPA, empirestil, korintisk kolonn på kvadratisk fot, mässing, delvis förgylld, ursprungligen fot till fotogenlampa, omgjord för el, omkring sekelskifet 1900, höjd ca 68 cm

Slitage

649930

2019-06-06