Peter Hvidt & Orla Mölgaard, soffgrupp "Minerva"

Peter Hvidt & Orla Mölgaard, soffgrupp

Klubbat för:

31 000 SEK

Utropspris

20 000 SEK

PETER HVIDT & ORLA MØLGAARD, soffgrupp, 3 dlr, "Minerva" France & Søn, Danmark, 1960-tal, brickmärkta, bestående av 2 soffor i teak med lösa plymåer, klädda i mörk textil samt 1 hörnbord i teak med två hyllplan varav det nedre i flätad rotting, soffornas sitthöjd ca 44, bredd ca 120 respektive 190 cm, djup 75, hörnbordets mått, höjd ca 64, 74x74 cm

Smärre slitage

650068

2019-05-31