Matgrupp i engelsk stil, matbord samt 10 stolar

Klubbat för:

1 200 SEK

Utropspris

2 000 SEK

MATGRUPP, engelsk stil, 1900-talets första hälft , fanérade i mahogny, bestående av matbord samt 10 stolar, Marbord med mässingsdetaljer, samt intarsia, på pelarfötter med hjultrissor, stolar med mässingsinlägg vid ryggbricka, mått på matbord ca 170x15 samt två iläggsskivor á 50, sitthöjd på stolar ca 45

Mindre fanérskador förekommer, 1 låsfunktion på bordskivan fungerar ej,

650131

2019-06-01