Jättens näve av Timo Sarpaneva

Klubbat för:

3 400 EUR

Utropspris

2 000 EUR

TIMO SARPANEVA, glasskulptur, "Jättens näve", signerad Timo Sarpaneva, Iittala, tidigt 1950-tal, klart glas med sodabubblor, höjd 25,5 cm

Spänningsspricka

650159

2019-06-11