Kard Turkiet

Kard Turkiet
Kard Turkiet
Kard Turkiet
Kard Turkiet
Kard Turkiet
Kard Turkiet

Klubbat för:

5 200 SEK

Utropspris

2 000 SEK

DOLK, kard, 1800-tal, Turkiet, handtag i stål med mässingsinläggningar, balja i silver med pressad och graverad dekor, baljan märkt med tillverkarstämpel, total längd ca 32,5 cm

Balja med bucklor

650204

2019-06-02