Teservis Grand design Arthur Percy

Klubbat för:

1 200 SEK

Arviointi

1 500 SEK

Kuvaus

ARTHUR PERCY, "Grand", teservis, 26 dlr, Gefle, 1900-talets mitt, flintgods, ljusblåglaserade med guldkant, bestående av tekanna, sockerskål, gräddkanna, 10 tekoppar med fat, 13 assietter

Kuntoraportti

Medföljande 2 naggade koppar med fat, assietter med krackeleringar, någon ytterligare ej noterad obetydlig skada kan förekomma

650212

Päivämäärä:

2019-06-01