Werner Åström oljemålning
Klubbat för:
860 EUR
Utropspris
600 EUR
WERNER ÅSTRÖM (1885-1979) "Namnsdag", signerad samt daterad -52, olja på duk, 175x130 cm
Utställningar: Uleåborgs konstmuseum, Werner Åström minnesutställning 1985, Tavastehus konstmuseum 17.1-2.3 1997, Prag, Frankrike 1949-50
650369
2019-06-01