Werner Åström oljemålning

Werner Åström oljemålning
Werner Åström oljemålning
Werner Åström oljemålning
Werner Åström oljemålning
Werner Åström oljemålning
Werner Åström oljemålning
Werner Åström oljemålning
Werner Åström oljemålning

Klubbat för:

860 EUR

Utropspris

600 EUR

WERNER ÅSTRÖM (1885-1979) "Namnsdag", signerad samt daterad -52, olja på duk, 175x130 cm

Utställningar: Uleåborgs konstmuseum, Werner Åström minnesutställning 1985, Tavastehus konstmuseum 17.1-2.3 1997, Prag, Frankrike 1949-50

650369

2019-06-01