Fanny Churberg oljemålning

Fanny Churberg oljemålning
Fanny Churberg oljemålning
Fanny Churberg oljemålning
Fanny Churberg oljemålning
Fanny Churberg oljemålning
Fanny Churberg oljemålning
Fanny Churberg oljemålning
Fanny Churberg oljemålning

Såld för:

Osåld

Utropspris

2 500 EUR

FANNY CHURBERG (1845-1892) Vårvinter i Herrenäs (Hattula), signerad samt daterad 1877, olja på pannå, 25x17 cm

Litteratur: Aune Lindström (1938) sid 155, nr. 92

650376

2019-12-04