Ljusstakar silver Gustaf Möllenborg

Klubbat för:

2 600 SEK

Utropspris

2 500 SEK

LJUSSTAKAR, 1 par, silver, Gustaf Möllenborg (1823-1850/1932), Stockholm 1854, nyrokoko, stämplade GM punsad och ciselerad dekor av akantus- och ekblad, avtagbara ljusmanschetter, fyllda, höjd ca 25 cm

Slitage, bucklor

650428

2019-06-03