Ljusstakar silver Gustaf Möllenborg
Klubbat för:
2 600 SEK
Utropspris
2 500 SEK
LJUSSTAKAR, 1 par, silver, Gustaf Möllenborg (1823-1850/1932), Stockholm 1854, nyrokoko, stämplade GM punsad och ciselerad dekor av akantus- och ekblad, avtagbara ljusmanschetter, fyllda, höjd ca 25 cm
Slitage, bucklor
650428
2019-06-03