Bärtallrik och rökelseskål från Kina
Klubbat för:
3 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BÄRTALLRIK OCH RÖKELSESKÅL, porslin, Kina, delivs 1700-tal, tallrikmed Famille Rose-dekor, diameter 16 cm, rökelseskål med oxblodsglasyr, diameter 11 cm, höjd 7 cm
Tallrik med nagg, skål med visst glasyrbortfall runt fotring
650469
2019-06-09