Ett par bordsprydnader från sent 1800-tal

Såld för:

4 600 SEK

Utropspris

4 000 SEK

BORDSPRYDNADER, ett par, nysilver, 1800-talets slut, i form av hjortar och palmer, höjd ca 39 cm

HISTORIK: Har stått på restaurang Stallmästargården.

PROVENIENS: Tore Wretman

En med två avbrutna blad, slitage, anlöpningar

650478

2019-09-29