4 sejdlar från 1900-talets början

Klubbat för:

6 000 SEK

Utropspris

800 SEK

SEJDLAR, nysilver och glas, 1900-talets början, botten av klart glas med slipad dekor av stjärna, höjd 11,5 cm

HISTORIK: Tore ville att öl skulle serveras kall, därför ställde han in dessa glas i kylskåpet så de blev kalla innan ölen hälldes upp i dem.

PROVENIENS: Tore Wretman

650483

2019-09-29