4 sejdlar från 1900-talets början
Klubbat för:
6 000 SEK
Arviointi
800 SEK
Kuvaus
SEJDLAR, nysilver och glas, 1900-talets början, botten av klart glas med slipad dekor av stjärna, höjd 11,5 cm
HISTORIK: Tore ville att öl skulle serveras kall, därför ställde han in dessa glas i kylskåpet så de blev kalla innan ölen hälldes upp i dem.
PROVENIENS: Tore Wretman
Kuntoraportti
650483
Päivämäärä:
2019-09-29