Karmstolar Axel Larsson
Klubbat för:
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
AXEL LARSSON, karmstolar, 1 par, Bodafors SMF (Svenska Möbelfabrikerna), bok, formgivningsår 1935, klädsel i rött skinn med klädda knappar, sitthöjd ca 44 cm
Brukslitage, ytskador, klädsel med slitage, en stol saknar 4 knappar, en stol med skadad knapp
650496
2019-06-02