Karmstolar Axel Larsson

Karmstolar Axel Larsson
Karmstolar Axel Larsson
Karmstolar Axel Larsson
Karmstolar Axel Larsson
Karmstolar Axel Larsson
Karmstolar Axel Larsson
Karmstolar Axel Larsson
Karmstolar Axel Larsson
Karmstolar Axel Larsson
Karmstolar Axel Larsson
Karmstolar Axel Larsson
Karmstolar Axel Larsson

Klubbat för:

1 800 SEK

Utropspris

2 500 SEK

AXEL LARSSON, karmstolar, 1 par, Bodafors SMF (Svenska Möbelfabrikerna), bok, formgivningsår 1935, klädsel i rött skinn med klädda knappar, sitthöjd ca 44 cm

Brukslitage, ytskador, klädsel med slitage, en stol saknar 4 knappar, en stol med skadad knapp

650496

2019-06-02