Takkrona Müller et Freres

Takkrona Müller et Freres
Takkrona Müller et Freres
Takkrona Müller et Freres
Takkrona Müller et Freres
Takkrona Müller et Freres
Takkrona Müller et Freres

Klubbat för:

7 000 SEK

Utropspris

5 000 SEK

TAKKRONA, Müller et Freres, Luneville, Frankrike, Art Nouveau, 1900-talets början, stomme i mässing, välvd mittkupa samt tre klockfomade lampskärmar av melerat glas i orange och blått, glaset av kuparna med etsad signatur Müller Freres Luneville, höjd ca 67 cm, diameter ca 46 cm

Bruksslitage, kuporna med några mindre nagg, ej funktionstestad, SAV garanterar ej funktionen

650497

2019-06-04