Stekhuv, pläter, 1800-talets slut
Klubbat för:
7 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
STEKHUV, pläter, sannolikt Storbritannien, 1800-talets slut, handtag med dekor av mussla och akantus, nedtill kantbård, graverad latinsk devis på två sidor, höjd 24, längd 30, bredd 22 cm
PROVENIENS: Tore Wretman
Slitage
650521
2019-09-29