Stekhuv, pläter, 1800-talets slut

Klubbat för:

7 000 SEK

Utropspris

2 000 SEK

STEKHUV, pläter, sannolikt Storbritannien, 1800-talets slut, handtag med dekor av mussla och akantus, nedtill kantbård, graverad latinsk devis på två sidor, höjd 24, längd 30, bredd 22 cm

PROVENIENS: Tore Wretman

Slitage

650521

2019-09-29