Taklampa i fotogenstilen
Klubbat för:
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
TAKLAMPA, 1900-talets mitt, stomme i mässing och betsat trä, yttre skärmen i vitfärgat glas med 3 inre kupor i klarglasmassa i fotogen stilen, för 3 ljuspunkter, elektrifierad, höjd ca 80 cm
Bruksslitage, några mindre nagg, nålhålen i stomme, ej funktionstestad, SAV garanterar ej funktionen
650531
2019-06-04