Taklampa i fotogenstilen

Taklampa i fotogenstilen
Taklampa i fotogenstilen
Taklampa i fotogenstilen
Taklampa i fotogenstilen
Taklampa i fotogenstilen
Taklampa i fotogenstilen
Taklampa i fotogenstilen
Taklampa i fotogenstilen
Taklampa i fotogenstilen
Taklampa i fotogenstilen

Klubbat för:

1 000 SEK

Utropspris

2 000 SEK

TAKLAMPA, 1900-talets mitt, stomme i mässing och betsat trä, yttre skärmen i vitfärgat glas med 3 inre kupor i klarglasmassa i fotogen stilen, för 3 ljuspunkter, elektrifierad, höjd ca 80 cm

Bruksslitage, några mindre nagg, nålhålen i stomme, ej funktionstestad, SAV garanterar ej funktionen

650531

2019-06-04