Terrin med lock Kina 1700-tal
2019-06-03
650536
| Klubbat belopp | 6 200 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
TERRIN med lock, porslin, Kina, qianlong (1736-1795), dekor i underglasyrblått, höjd 20, längd 32 cm
Lagningar, senare uttag för soppslev