Stig Lindberg Berså Gustavsberg
Klubbat för:
8 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
STIG LINDBERG (1916-1982), "Berså", mat- och kaffeservis, 86 dlr., porslin, Gustavsberg, bestående av: 13 mattallrikar, 14 förrättstallrikar, 17 assietter, 10 skålar, 3 burkar varav 2 med lock, 2 kannor, 7 äggkoppar, 13 kaffekoppar med underfat, 3 gräddsnipor, 5 tekoppar med underfat, gräddkanna, 2 marmeladburkar, mattallrikens diameter ca 24 cm
Slitage, nagg, vissa delar med blekt dekor
650583
2019-06-03