Obelisk av marmor

Obelisk av marmor
Obelisk av marmor
Obelisk av marmor
Obelisk av marmor
Obelisk av marmor
Obelisk av marmor

Såld för:

7 600 SEK

Utropspris

2 000 SEK

OBELISK, grå- och vitspräcklig marmor, höjd ca 69 cm

LITTERATUR: Avbildad sidan 103 i boken "Ätbara vällusten"

PROVENIENS: Tore Wretman

Smärre nagg vid basen, slitage

650585

2019-09-29