Kista 1700-tal

Kista 1700-tal
Kista 1700-tal
Kista 1700-tal
Kista 1700-tal
Kista 1700-tal
Kista 1700-tal
Kista 1700-tal
Kista 1700-tal
Kista 1700-tal
Kista 1700-tal
Kista 1700-tal
Kista 1700-tal

Klubbat för:

1 500 SEK

Utropspris

1 500 SEK

KISTA, 1700-tal, bär otydlig datering 1761?, polykromt bemålad, beslag och lås i smide, höjd ca 33, 58x37

2 senare lister, nyckel saknas, brukslitage

650610

2019-06-04