Ringar guld

Ringar guld
Ringar guld
Ringar guld
Ringar guld
Ringar guld
Ringar guld

Klubbat för:

2 400 SEK

Utropspris

3 000 SEK

RINGAR, 3 st, varav 2 st 18 k guld, en med odlad halvpärla samt rosenslipade diamanter i silvermontering, 1800-talets andra hälft resp. 23 k guld, omarbetad vigselring, dekor med fasettslipad lila sten samt orientpärlor, i silvermontering, ringstorlekar ca 17,5 resp. 17 mm, total vikt 14,7 g

Lödmärken, en rosensten saknas, oreintpärlor med omfattande slitage samt en pärla saknas

650686

2019-06-04