Grytor av Timo Sarpaneva

Grytor av Timo Sarpaneva
Grytor av Timo Sarpaneva
Grytor av Timo Sarpaneva
Grytor av Timo Sarpaneva
Grytor av Timo Sarpaneva
Grytor av Timo Sarpaneva

Klubbat för:

200 EUR

Utropspris

300 EUR

TIMO SARPANEVA, grytor, 2 st, gjutjärn och emalj, "Saturnus", Rosenlew, 1960-tal, röd och gul, invändigt vita, yttre diameter 25 cm

Proveniens: samling Jaakko Lindberg

Smärre slitage

650801

2019-06-11