Pall av Alvar Aalto
Klubbat för:
340 EUR
Utropspris
300 EUR
ALVAR AALTO, x-bens pall, modell X601, formgiven 1954, solfjädersformad fot i björk med läderklädd sits, 45x45 cm, höjd 46 cm
Proveniens: samling Jaakko Lindberg
Åldersrelaterat bruksslitage, repa i sitsen
650864
2019-06-11