Tallrikar och assietter Kina 1800-tal
2019-06-04
650866
| Klubbat belopp | 450 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
TALLRIKAR, ASSIETTER, 9 dlr., porslin, Kina, 1800-tal, varierande dekor i underglasyrblått, en tallrik 1700-tal, diameter ca 17-23 cm
Nagg, sprickor, lagningar