Taklampor av Heikki Turunen
Klubbat för:
860 EUR
Schätzwert
1 000 EUR
Beschreibung
HEIKKI TURUNEN, taklampor, ett par, enligt uppgift designade av Heikki Turunen, eloxerad aluminium samt opalglas, Ker-Lux, 1970-tal, Finland, höjd 173 cm, diameter 116 cm
Proveniens: Pyttis kyrka
Zustandsbeschreibung
650974
2019-06-11