Taklampor av Heikki Turunen

Taklampor av Heikki Turunen
Taklampor av Heikki Turunen
Taklampor av Heikki Turunen
Taklampor av Heikki Turunen
Taklampor av Heikki Turunen
Taklampor av Heikki Turunen
Taklampor av Heikki Turunen
Taklampor av Heikki Turunen
Taklampor av Heikki Turunen
Taklampor av Heikki Turunen
Taklampor av Heikki Turunen
Taklampor av Heikki Turunen
Taklampor av Heikki Turunen
Taklampor av Heikki Turunen

Klubbat för:

860 EUR

Schätzwert

1 000 EUR

Beschreibung

HEIKKI TURUNEN, taklampor, ett par, enligt uppgift designade av Heikki Turunen, eloxerad aluminium samt opalglas, Ker-Lux, 1970-tal, Finland, höjd 173 cm, diameter 116 cm

Proveniens: Pyttis kyrka

Zustandsbeschreibung

650974

2019-06-11